• Zmenšit písmo
Home Extra We Run Prague 2013: osobní rekord v parádní atmosféře

We Run Prague 2013: osobní rekord v parádní atmosféře

Email Tisk PDF

werunprague2013Po roce, kdy se v Praze běžel nádherný závod v černých tričkách podruhé, uspořádala firma Nike třetí ročník tohoto závodu v atraktivních šedých tričkách, na jejichž zádech si každý nesl svou vlastní výzvu, heslo, vtípek, cokoliv. I v tom je tento běh atraktivní i pro čtenáře. Desetikilometrová trasa při čtení ze zad běžců přede mnou totiž poměrně rychle uteče a člověk se i pobaví. Navíc chce číst nové a nové vzkazy, takže se snaží doběhnout ty, které ještě nemá přečtené.

Z necelých deseti tisíc přihlášených doběhlo do cíle 8026 běžců a běžkyň. A mě velmi překvapilo, že ačkoliv jsem od předposledního červnového víkendu, kdy jsem trpěl na půlmaratonu v Olomouci, nenaběhal ani 50 km, udělal jsem si v Praze nový osobní rekord: 46:46! V celkovém pořadí jsem navíc skončil na velmi lichotivé 847.příčce z osmi tisíc běžců, kteří dosáhli cíle deseti kilometrů do 100 minut. Loni jsem stejnou trať uběhl v čase 48:25.

werun 15553

Trasa byla opět neuvěřitelně atraktivní: ze Žlutých lázní po Rašínově nábřeží, přes Vodičkovu ulici na Václavské náměstí, Na Příkopech, Prašnou branou do Celetné ulice, průběh středem Staroměstského náměstí a pak po nábřeží zpět směr Žluté lázně, kde byl start i cíl. I počasí vyšlo parádně, takže lze konstatovat, že letošní ročník We Run Prague neměl chybu. Vůbec žádnou. Za rok tedy zase na startu, a obrovské díky pořadatelům.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript