AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Názory Otevřený dopis starostovi města

Otevřený dopis starostovi města

Email Tisk PDF

Jak to vidim ja.jpgVážený pane starosto,

již delší dobu se vám chystám napsat ohledně Mateřské školy Kosmonosy. Dostávám se k tomu až nyní se začátkem školního roku.

Mateřskou školu Kosmonosy navštěvuje (postupně) již naše třetí dítě a jsme s ní nadmíru spokojeni. Naše děti navštěvovaly a navštěvují třídu v přízemí pavilonu B, naše zkušenosti tedy vycházejí tedy především z kontaktu s pedagogy z této třídy, ale samozřejmě se setkáváme i s dalšími.

Nejvíce oceňujeme laskavý a přátelský přístup pedagogů i dalších zaměstnanců školky. K dětem se všichni chovají vlídně a několikrát jsme zažili, že jsou schopni efektivně řešit a vyřešit  i problémové a konfliktní situace. Na požadavky rodičů reagují pedagogové školy vstřícně a jsou schopni se jim přizpůsobit (pochopitelně v rámci zachování funkčního výchovně-vzdělávacího programu). 

Jedná se například o situace, kdy má dítě během dopoledne lékařskou prohlídku či návštěvu u logopeda. Běžně by dítě do školky jít nemohlo a rodič by se musel v takovémto případě omluvit z práce na celý den. V MŠ Kosmonosy nám vícekrát umožnili vzít dítě v domluvený čas ze školky a opět jej tam vrátit. Vypadá to jako drobnost, ale věřte, že toto je pro rodiče velká podpora a pomoc.

Ve třídě, kterou naše děti navštěvovaly a navštěvují, se pedagogové dětem plně věnují a vedou je k rozvíjení jejich tvůrčího potenciálu. Děti přicházejí domů nejen s řadou výkresů a výrobků, ale především se ve školce naučí mnoho básniček, písniček a říkadel.

Školka také nabízí mnoho dalších aktivit. Od kroužků, které pokrývají celé spektrum dětských zájmů, přes plavání a bruslení v zimním období až po školní výlety a školky v přírodě. Častá jsou také divadelní představení v prostorách školy či v Městském divadle. Všechny tyto akce jsou výborně organizované a děti jsou z nich nadšeny. V neposlední řadě je třeba zmínit také to, že školka vybírá veškeré akce a aktivity tak, aby byly pro rodiče cenově přístupné.

Kromě vše výše zmíněného dále oceňuji stále se zlepšující materiálně – technické zázemí školky. Jedná se o nové herní prvky v exteriéru školky, vnitřní vybavení učeben, šaten i sociálního zařízení i o nová okna či současné zateplování budovy školky.

Domnívám se, že pod vedením Bc. Křížkové se Mateřská školy Kosmonosy proměnila v moderní školské zařízení, které poskytuje dětem i rodičům vše, co je třeba.

Přemi Vám, aby veškeré další městské instituce a zařízení fungovaly stejně dobře.

Marta Suchá

(V Kosmonosech dne 9. 9. 2013)

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
Dagmar napsal(a) v Čtvrtek, 19 Září 2013 21:17
Jde o to, aby byla řádně vykonávána požadovaná práce. Závist, nenávist a gramotnost s tím nesouvisí.
Naši úředníci a politici tragicky a trapně selhávají v kontrole, nejsou důslední a hlavně vůbec nevědí jakými zákony se mají řídit a je dodržovat a prosazovat.
Promiňte, ale napadá mě možná infantilní označení jich všech : slepí mravenci. Very Happy
Josef II napsal(a) v Úterý, 17 Září 2013 12:24
Faktem je že paní Křížková své přeběhlictví a to že ostala radní dobře zúročila. Aleaž naše děti odrostou půjdou do školy, lde na ně bude padat omítka . Tam totiž nepracuje manželka pana strarosty jako v MŠ. A náš vysoce inteligentní starosta podpořil školu svou kamarádkou školnicí.
O škole teď rozhoduje simulantka a podvodnice školinice a pologramotný starosta.
Blažek napsal(a) v Čtvrtek, 19 Září 2013 21:05
Do teď jsem byl přesvědčen, že i pan ředitel musí dělat řádná výběrová řízení. Co s tím má společného dle JosefaII náš pologramotný starosta? Pokud tomu tak nebylo a výběrové řízení na školníka neproběhlo ani pan ředitel nedělá svoji práci dobře.
Lada napsal(a) v Čtvrtek, 19 Září 2013 09:13
Aspoň, že pracovníky ( tudíž i školnici) do pracovního poměru příjmá ředitel školy.

A přál bych Vám, aby jste žil šťastně a spokojeně, a nemusel závidět ostatni.
Anonym bez "přezdívky" napsal(a) v Čtvrtek, 19 Září 2013 09:05
Koukám další inteligent na úrovni Wink
 
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.