AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Z dění ve městě Hrozí ukončení činnosti SK Kosmonosy?

Hrozí ukončení činnosti SK Kosmonosy?

Email Tisk PDF

skkJak se zastupitelé a hosté červnového jednání dozvěděli z úst samotného starosty města M.Vaňka, Rada města Kosmonosy se dohodla s vedením SK Kosmonosy na převzetí majetku města v areálu SK Kosmonosy zpět do správy města. Město se tak bude starat o svůj majetek a klub bude pouze vyvíjet svou sportovní činnost. Nájemní smlouva byla ukončena dohodou ke dni 31.5.2012. „Město připravilo výpůjčku, a ta do dnešního dne (27.6.) není podepsána,“ uvedl M.Vaněk.

 „Neověřené informace říkají, že SK Kosmonosy má dluh 300 tisíc korun. Vyvolali jsme společnou schůzku pana Klepáče s trenéry a zástupci rodičů. Situace je stále nepřehledná, Rada města nechce uvolnit další prostředky, dokud nebude svolána řádná Valná hromada, a nebude se řešit stávající komunikační bariéra mezi vedením klubu a ostatními účastníky. Stávající stav bohužel nahrává skutečnosti ukončení činnosti Sportovního klubu v Kosmonosích,“ doplnil starosta města.

Celou situaci budeme nadále sledovat.

 

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
11 David napsal(a) v Úterý, 24 Červenec 2012 11:32
http://www.kosmonosy.cz/novinka/jak-dopadlo-otevrene-vyzvani-vyboru-sk-kosmonosy-k-jednani
10 David Odnoha napsal(a) v Pondělí, 23 Červenec 2012 06:52
Pozvánka na jednání Rady města s představiteli SKK - hasičárna

Vedení města zaslalo otevřený dopis Výkonnému výboru SK Kosmonosy s pozváním k projednání s Radou města využití Městského stadionu pro potřeby SK Kosmonosy. níže opis:

Výkonný výbor
SK Kosmonosy
Hradišťská 850
293 06 Kosmonosy
18. července 2012

Vážení přátelé,
za účelem narovnání smluvního vztahu k užívání sportovního stadionu Města Kosmonosy
a na základě vyjádření statutárního zástupce SK Kosmonosy pana Klepáče, kdy Smlouvu
o výpůjčce sportovního areálu musí podepsat všichni řádní členové výboru SK (není stále
podepsána) si Vás všechny dovolujeme pozvat na jednání Rady města Kosmonosy v
pondělí dne 23.7.2012 v 18:00 hodin do Hasičské zbrojnice v Kosmonosích.

Za pochopení a vstřícné jednání děkujeme
Miroslav VANĚK
David Odnoha napsal(a) v Úterý, 17 Červenec 2012 21:48

Vedení města zveřejnilo návrh Smlouvy o výpůjčce, palec nahoru!


http://www.kosmonosy.cz/novinka/dalsi-dezinformace-za-strany-vedeni-sk-kosmonosy

Dagmar napsal(a) v Sobota, 21 Červenec 2012 17:42
Platby energií se takto ve smlouvách neuvádějí, navíc je město víc než štědré. Kde jsou čísla a jakých konkrétních měřidel? Reklamní tabule na majetku města mohou viset a platby za umístění vybírat jiný subjekt? Měly by tam být přesné rozměry pronajímaných prostor a platby z metru plochy. Také se přesně stanovuje, kdo hradí opravy - drobné zásadně nájemce!
A začátkem roku SK opět požádá o půl milionu, protože na to má právo, jako všechny spolky v Kosmonosích.

Pořád tiše doufám, že si někdo dělá legraci. Vždyť město má k dispozici nejméně dva právníky.
Napište někdo, že to je sranda.
david napsal(a) v Sobota, 21 Červenec 2012 11:06
A co že ve smlouvě není hrací plocha č.2 ? To už tam nebudeme moci trénovat? Tyto pozemky nejsou součástí smlouvy. A co takhle zveřejnit přílohu č.1 aby i rodiče věděli co má klub v 1.NP propůjčeno....
 
David napsal(a) v Sobota, 14 Červenec 2012 11:32
V SKP za předsedy p.Cihlaře ve 4.tříde za vyhraný zápas dostávalo mužstvo 100-250 kč na osobu. (To byla a je nejnižší soutěž a stejně se nikdy nepovedlo postoupit...) To je cca 9-15 let zpět... To jenom k tomu jak to v klubech chodí...Smile
David napsal(a) v Pátek, 13 Červenec 2012 23:27
Město Kosmonosy likviduje žáčky SK Kosmonosy...

Tak se dnes do kanceláře starosty města dostavil jeden z harcovníků našeho kosmonoského fotbalu, kterého si osobně vážím za to co jejich generace dokázala pro budoucí nástupce fotbalistů udělat. Nebudu ho jmenovat, není to důležité. Byl jsem rád, že byla přítomna i paní místostarostka a mohla si spolu se mnou vyslechnout jaké informace jsou členům podávány na SK Kosmonosy. Jsou to opravdu zajímavé informace a pomalu i mě, který jsem za 26 let v prostředí sportu zažil ledacos, pomalu dochází trpělivost.

V 16:30 jsem se telefonicky dozvěděl, že město dělá vše pro ukončení činnosti mládeže SK, kdy někdo tyto informace záměrně šíří městem.

Rada města se dohodla s vedením SK Kosmonosy o ukončení stávajícího nájemního vztahu k 31.5.2012 se záměrem starat se o majetek města, aby sportovci nemuseli finančně do tohoto majetku vstupovat a vytvořili si tím prostor pouze k činnosti, která jim ze stanov přísluší a to je vlastní sportování a výchova mládeže.

Protože nelze, aby SK nemělo k areálu žádný smluvní vztah, připravilo Vedení města Výpůjčku, s tím, že SK Kosmonosy bude ve vypůjčených prostorách hradit 25% veškerých energií. Domnívám se, že je to ze strany města odpovídající férová nabídka.

Při posledním setkání s prezidentem SK panem Klepáčem a hospodářem panem Kocmichem, bylo přítomnému vedení města sděleno, že Smlouva o výpůjčce je dobrá, pouze, že v ni chybějí garáže. Pan prezident klubu informoval, že Smlouvu musí projednat výbor a musí obsahovat podpisy všech členů výboru. S tím jsme se rozešli.

Opravdu Rada města je na SK Kosmonosy tak zlá, jak můžeme po městě slyšet ???Miroslav Vaněk, starosta města
honza napsal(a) v Pátek, 13 Červenec 2012 22:10
Hrát zadarmo jde tak na vesnici ale né ve vyšší soutěži. Jde o to že pak se nehraje jen pro sebe ale i pro klub a ve vyšší soutěži je i fotbal o větší náročnosti na čas a ten se musí alespon trochu v rodinném rozpočtu projevit. Nejde jen pak o koníček kdy si jde člověk v sobotu zahrát na "pole" Smile
A já hrál v Kosmonosích i v SKP a všude se platilo vámi zminované "žápasové"....
A podle mě i vámi zminované příspěvky 2500,- ročně jsou směšné a nemohou pokrýt žádné náklady v dnšní době. V dnešní době se musejí rodiče a hráči podílet alespon 500,-/měs. aby to urdželo kvalitu a chod klubu.
David napsal(a) v Sobota, 14 Červenec 2012 09:20
Ano ohledně sekání dluhů s vámi určitě na 110% souhlasím. Jediný problém je že mezi kluby je konkurence a hlavně chlapy hold hrát zadarmo nebudou, vždy alespon nějaký sud piva apod. musí být i na vesnici. Kdyby nebylo alespon něco tak vám uteče tam kde mu to nabídnou. A pak vám ve finále zůstanou lidi s nižší kvalitou kteří to budou dělat i zadarmo, ale bude se sestupovat. A když nebude A hrát slušnou soutěž tak vám i dorost začne utíkat tam kde má vidinu že si zahrají lepší soutěž v chlapech.
A dětí je málo - a odchovanců bude mín a mín, a kupovat hráče se hold bude muset a zase žádný klub vám ho nedá zdarma a ani on tam nepůjde když mu nedáte přestupné.
Ale samozdřejmě pokud si na tuto činnost klub nesežene peníze tak to nemůže takhle vést, hold se bude muset hrát i v městě vesnický fotbal, to jinak nepůjde.
Kamarád utekl jen kvůli tomu že mu jiný klub nabídnul dovolenou v itálii zdarma každý rok, měli na to a posílili si kádr a my přišli o dobrýho člověka. Konkurence je a na klubyzmus se v dnešní době peněz nehraje v takové míře jak dříve.
Pavel Janeček napsal(a) v Sobota, 14 Červenec 2012 05:53
Ahoj Honzo, je otazkou je zda se tedy muzeme z K. nebo SKP znat Smile V me dobe zapasovne ani jina odmena pro hrace, nebyla ani v jednom klubu (nebo jsem ji jediny nedostaval ). Jen jeden clovek z vetsi dalky dostaval penize na benzin na dojizdeni a bylo okolo toho dost zlo. Z Kosmonos jsem odchazel s nastupem Ticheho a Bobka, treba se s jejich prichodem neco zmenilo

Co se prispevku od hracu tyka. Nejde o výši castky (mimochodem u nas ve florbale je to castka naprosto dostacujici, mame naklady minus sponzorske dary a zbytek delime poctem hracu a vysledek je 2500 Kč). Ale zpet k fotbalu. Mel jsem na mysli prave to, ze kdyz nemam penize tak nemohu jako klub uvazovat tak, ze deti a dorost budou platit napr. Vami zminovanych 500 Kc mesicne, zatimco chlapi budou penize dostavat!!! To proste nejde, chlapi mohou penize dostavat pokud na to ten klub ma, pokud ne, nemuze vyplacet takove penize a jeste sekat dluhy.

Za druhe, je otazka co je pro Vas vyssi soutez a co je to "pro klub". Deti nehraji pro klub, ale pro zabavu, podle meho i chlapi hraji primarne pro zabavui a chteji vyhravat a neni to pro ne zpusob jak si vydelat. Pak taky nevim jestli "okres" je vyssi soutez, myslim ze ne. "Kraj" mozna, ale pokud nemam penize a hraju to s tim, ze sekam dluhy, pak se proste nevyplati onu vyssi soutez hrat nebo mit v ni takove hrace,kteri chteji penize. To jsem mel ve svych prispevcich na mysli. Hraju to na co mam a ne to na co jeste dokazu nasekat dluh.
 
honza napsal(a) v Pátek, 13 Červenec 2012 12:16
No nevím odkud jste ale fotbal ani žádný koníček už se v dnešní době nedělá zdarma, náklady jsou a to nejde opomenout. Nebo navrhujete aby mládež jezdila na zápasy na kole jako do bylo dříve? Jezdí se autobusama, provoz sociálního zařízení, údržba trávy a telefony, účetní a podobně všechno stojí peníze. A v dnešní době kdy je problém sehnat sponzory tak najednou jste v mínusu. Ale musí se to řešit a nenechat to dojít takhle daleko. Město to každoročně tučně sponzorovalo ale chování ze stany vedení klubu bylo neúnosné a takhle se k hlavnímu sponzorovi nikdo nemůže chovat a natož se potom divit že chce město udělat rázné změny když jim dojdou nervy. Hlavně si musíme uvědomit že areál není SK ale města a podle toho se i SK musí chovat....
Pavel Janeček napsal(a) v Pátek, 13 Červenec 2012 15:39
říkám, aby hráči hráli zadarmo a ne že budou brát peníze. Resp. když já hrál fotbal (MB, Kosmonosy, SKP) jako hráč, platil jsem 600-1200Kč roční příspěvky a nic jsem nikdy nedostával. a bylo to správné a logické, já si chtěl jít zakopat, tak jsem si to platit. Dnes hraju florbal a platím 2500 Kč ročně + náklady na hokejku, dres atd. Právě proto, že vše stojí peníze, se vybírali od nás hráčů příspěvky, sháněli se sponzoři a tahalo se určitě i něco z města. Ale základ byl v tom, že hráči peníze přinesli a ne odnesli. O tom jsem psal.

Jinak v tom ostatním s Vámi souhlasím, samozřejmě. Ale za sebe neumím pochopit, jak je možné zaseknout sekeru 300tis. Kč (pokud se ovšem opravdu nekupují hráči a neplatí se jim nějaké "zápasovné")
 
Pavel Janeček napsal(a) v Pátek, 13 Červenec 2012 09:37
Neberte to jako kritiku fungování SK Kosmonosy, nemám ponětí, co se tam přesně děje. Spíše se pozastavím na fungováním "okresního" fotbalu obecně.

Kdysi se hrál fotbal "na vsi" (jsme město, já vím, ale snad víte, jak to myslím) pro zábavu. Pro zábavu jak hráčů, tak lidí, co se přišli podívat a poklábosit. Vždycky se na fotbale nadávalo i hodně sprostě, vždycky, zejména v nižších soutěžích létali třísky a praskali kosti - sám jsem párkrát dostal takovou ránu (byl jsem brankář a v chlapech na hřišti většinou nejmladší) kolenem, pěstí nebo loktem, že jsem se oklepával do konce poločasu někdy i déle. Stejně nás to bavilo.

Nikdy se, ale, nehrálo ZA peníze. Nikdy se nekupovali hráči, spíš přišel jako nový ten, kdo se přistěhoval nebo jinde už nechtěl hrát. A hlavně nikdo nějak dramaticky neřešil, která přesně soutěž se hraje. Ano každý chtěl vyhrávat, občas se našel mecenáš-šílenec (pamatuji Ledce ve své době), který rval peníze do fotbalu, kupoval si rozhodčí příp. i soupeře a ještě platil vlastní hráče. Ale to bylo vyjimečné.

Nechápu, jak je tedy možné, že mužstvo jako například Kosmonosy dokáže nasekat takový dluh a nechápu jak je možné, že si takové mužstvo kupuje hráče nebo jim něco vyplácí. To raději hrajte třetí třídu, ale pro radost, tedy zadarmo (nebo jako za nás, chceš být hráčem, zaplať tiskara roční příspěvky, dítě, dorostenec, chlap - všichni).

Navrhuji, oddělte si účetně mládež od A týmu. Na konci roku si projděte účty a pokud bude chybět na mládež, jděte požádat o příspěvek. S jasným výkazem co co stojí. Na A tým si prostě sežeňte peníze od sponzorů a hrajte takovou soutěž, na kterou bude rozpočet stačit (že by na okres byl potřeba milion? nevím?)
Fanoušek SKK napsal(a) v Středa, 11 Červenec 2012 20:32
Já si pamatuji ještě když se hrála divize.Ty treninky se nedaly vůbec srovnávat s těmi dnešními,poté co se spadlo do kraje to jde s kosmonosy z kopce,hlavní podíl na tom má samozdřejmě pan klepáč.Koho to tam má taky bavit když vás ten vocas nenechá jednou jedinkrát trénovat na hlavním hřišti a pošle vás tam na to pole, dělá jako by se na tom hřišti mělo hrát mistrovství světa.Tenhle člověk bohužel poslal kosmonoský fotbal tam kam nepatří (...do sraček...)
Jen lituji těch starších lidí kteří už nějakou tu dobu skk fandí těch mi je vážně líto.
David napsal(a) v Středa, 11 Červenec 2012 07:57
No dluhy budou větší - jen trenérům dluží desetitisíce za cestovné a fotbalové asociaci dluží za členství, které stále ještě není udělané i když mělo být dávno v únoru poslané. V současné době se rozpadl i ten poslední malí zlomek trenérů a kdo zůstane se moc neví. Za poslední 3 roky odešli všichni příznivci fotbalu,docela dobrá parta lidí kteří obětovali plno času a energie a 10 let se cíle dařili, vykonávali hrozně veliké úsilí pro rozvoj mládeže v SKK a bude těžké je někdy nahradit , pokud bude vůbec nějaká osoba která bude chtít fotbal v Kosmonosích znovu nastartovat.
A.C.A.B. napsal(a) v Úterý, 10 Červenec 2012 11:54
njn lopaty
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.