AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Z dění ve městě Podpora kamerového systému na Bradleci: ze dvou kamer pro Kosmonosy jsou jen dva volné vývody bez kamer

Podpora kamerového systému na Bradleci: ze dvou kamer pro Kosmonosy jsou jen dva volné vývody bez kamer

Email Tisk PDF

kameraDne 5. prosince 2012 projednávali zastupitelé návrh č.90 na schválení veřejnoprávní smlouvy mezi Městem Kosmonosy a Obcí Bradlec k zajišťování výkonu činnosti podle zákona o obecní policii. V důvodové zprávě k návrhu bylo uvedeno: Obec Bradlec má zájem na ochraně veřejného pořádku a majetku svých občanů, pro tento účel má zájem na využití kamerového systému se záznamovým zařízením. Oprávnění k provozování kamerového systému a souvisejícímu zpracování osobních údajů svědčí podle zákona o obecní policii obecní policii jako celku.

V souladu s platnou legislativou použití kamerového systému odůvodňují všechny úkoly obecní policie. Vzhledem k tomu, že obec Bradlec nemá zřízenu obecní polici a na základě předchozích jednání vedení obou obcí, předkládá se návrh na uzavření veřejnoprávní smlouvy mezi oběma obcemi k zajišťování výkonu činnosti podle zákona o obecní policii – provozování kamerového systému vybaveného záznamovým zařízením. Město Kosmonosy bude na základě smlouvy oprávněno využívat kamerový systém i na svém území, a to prostřednictvím 2ks kamer. Ke schválení uzavření smlouvy je příslušné zastupitelstvo města v souladu se zákonem o obcích.

„Vedení města Kosmonosy dohodlo jako protislužbu možnost využití kapacity tohoto zařízení a možnost připojení se dvěma kusy kamer,“ sdělil starosta Vaněk před hlasováním, kdy 14 zastupitelů bylo pro návrh a jen zastupitel Rys se zdržel, protože byl mimo jednací místnost. Z prosincového jednání jsem tedy odcházel s tím, že za tuto službu dostaneme dvě kamery pro využití ve městě Kosmonosy.

Pak se na jednom z místních blogů objevily informace, že dohoda není jen o nahrávání záznamu, ale i samotné výjezdové činnosti naší městské policie na Bradlec. Asi i proto sdělil na jednání 13.února starosta města M.Vaněk následující informace: „Dne 12.2.2013 nabyla právní moci veřejnoprávní smlouva s obcí Bradlec na shromažďování dat z kamerového systému obce Bradlec na naší služebně městské policie. Zopakuji ještě jednou skutečnosti, které se této smlouvy netýkají: městská policie Kosmonosy nebude vyjíždět do obce Bradlec a nebude zde provádět zásahy – ty nejsou součástí veřejnoprávní smlouvy“.

A pak to přišlo: „Prospěchem pro město Kosmonosy je pouze možnost se k tomuto zařízení připojit dvěma volnými vývody svými vlastními kamerami, pokud si je jako město pořídíme. Tím by pro nás byla výhoda, že si nemusíme pořizovat své vlastní záznamové zařízení a jiná dohoda s obcí Bradlec není. Pouze na naší služebně bude umístěno záznamové zařízení pro případnou kontrolu státní policií.“

Při pohledu na některé zmatené tváře – zejména tu moji-  začala hovořit místostarostka Mgr. M. Pekařová: „Já bych to ráda vysvětlila. Je to skutečně část pravomocí, které má pouze policie, žádná soukromá firma nemůže ukládat ta data. Takže naše městská policie to zaštiťuje svou zákonnou pravomocí shromažďovat data, a je to tady na policii ukládáno na úložišti, aby to mohlo být použito pro případné další policejní pátrání. Skutečně žádné další pravomoci, ani výkon služebních povinností a práv nebude naše policie vykonávat. Ta veřejnoprávní smlouva byla uzavřena za účelem, aby ten kamerový systém, který na Bradleci mají zaveden, plnil účel ne na ty běžné kontroly, to oni můžou sledovat, ale aby měli ten záznam a mohli ho zpětně prohlédnout, a to oni nikdy nemůžou udělat. Proto je to ukládáno u nás na základě smlouvy. Tolik na vysvětlení“.

Odpověděl jsem: „Já jsem to tak chápal i minule, teď mě jen zarazilo a proto se tak divně tvářím, to s těma kamerama. Měl jsem za to, že součástí dohody bylo, že nám poskytnou dvě kamery, teď už nám poskytují jen dva volné vývody, když si kamery pořídíme. Alespoň takto jsme se o tom minule bavili. Proto se teď zase takhle tvářím“.

Starosta M.Vaněk: „Přiznám se, že od začátku nevím o tom, že oni by nám poskytli kamery, poskytli nám jen připojení dvou kamer“.

Pak už jsem jen dodal: „Ale mluvili jsme tady o kamerách, samozřejmě. Dneska mluvíme jen o dvou vývodech“.

Zastupitel J.Svárovský: „Přesně to jsem si také myslel, že na základě toho, že se tady o ně postaráme, tak nám tady zprovozní dvě kamery“.

Starosta M.Vaněk: „My se na jejich zařízení můžeme připojit“.

Tajemník Mgr. M. Podlipný: „My bychom si jinak museli koupit ten nahrávací server a všechno, takže to je výhoda v tom, že v nákupu těchto věcí ušetříme. Jako refundace, že to tady pro ně zajišťujeme, se můžeme připojit a shromažďovat ty záznamy taky. Tím ušetříme. Tam jde o dvě až tři kamery, které budeme moci připojit“.

Místostarostka M.Pekařová: „Můžu to říct? Jednáme se společností Škoda Auto, aby nám přispěli, protože už spolupracují s Mladou Boleslaví v rámci zajištění bezpečnosti, abychom nemuseli vykládat prostředky na nákup, uděláme ten systém ve spolupráci se společností Škoda Auto. Záměrem je i oslovit Psychiatrickou léčebnu, protože tady je oblast, kde pacienti mohou být potenciálně nebezpeční pro občany města, a jestli by tedy psychiatrická léčebna nepřispěla také na pořízení těch kamer“.

Z tohoto jednání jsem již odcházel s pocitem, že jsem byl podveden. Za dva prázdné vývody z úložiště dat bych nikdy pro návrh smlouvy ruku nezvedl!

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

foto: www.plzen.idnes.cz

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
Mozart napsal(a) v Neděle, 24 Únor 2013 19:42
Jestli tomu správně rozumím:
Bradlec zaplatil „úložiště“ (mimochodem slušný výdaj, pokud má splňovat nějaké parametry - zkuste si to sami ověřit) a instalaci (možná i údržbu - další slušný výdaj) a jen za to, že to JENOM poběží pod hlavičkou naší MP, to po připojení dvou kamer můžou bezplatně využívat i Kosmonosy.
Takže pane Klouček, to Vaše:
za 1) mi nedělejte, s kým bych se pak pošťuchoval Embarrassed
za 2) nevidím zas tak černě
za 3) nezlobte se na mne, já to tedy vidím celkem na slušnou a fér dohodu. Už aby se ty kamery koupily!
Jen k Vaší 4) se nedokážu vyjádřit. Neznám ji ani její práci. To nechám na vedení města.
Jenom si tak mlhavě vzpomínám na výhrady k této osobě ze strany opozice za starostování pí. Procházkové. A nic se nestalo, ona je tam dál.
Tak nějak nevím. Rolling Eyes
Pavel Janeček napsal(a) v Pondělí, 25 Únor 2013 19:51
Mozarte na účtě nám leží 32mil Kč plus minus, pravicový soudruzi předávali kasu s ca 27 mil Kč na účtě nevidím problém koupit kamerový systém za 340tis. Kč a ucházet se o dotaci. Když na to přijde. Nedělil bych se na malém městě na pravici a levici, to už je opravdu dost absurdní.
Mozart napsal(a) v Pondělí, 25 Únor 2013 19:31
Pane Kloučku, kdyby v minulosti Vaši pravicoví sou-druzi v Kosmonosech hospodařili ve prospěch všech a ne jen někoho, mohlo možná dneska být i na hloupější nápady než jsou kamery a parkovací automaty. Rolling Eyes
Nerozumím Vaší poznámce: „neuvěřitelných 340,000,-Kč“. To je snad docela dost, ne? A měli bychom být rádi, že se na ten systém můžeme připojit. Jen ještě koupit ty kamery!
A ohledně právničky prosím rozjasněte svoji mysl a přečtěte si moje věty pořádně. Je tam snad nějaké oponování?
František Klouček napsal(a) v Pondělí, 25 Únor 2013 08:10
Mozarte zapoměl jsem sdělit,že celý kamerový systém Bradlce stál neuvěřitelných 340,000,-Kč,včetně instalace.
František Klouček napsal(a) v Pondělí, 25 Únor 2013 08:01
Mozarte,po volbách 2010 jsem navrhoval starostce koupit kamery a parkovací automaty,kromě jiných mých hloupých nápadů.Po nástupu do funkce místostarostka Mgr.Pekařové jsem tyto návrhy předal i jí.
Co se stalo?Nic.Ano zapoměl bych,zakoupila se fotopast na monitoring černých skládek.Ale výsledek 0.Nikoho jsme nezjistili a černé skláky přibývají.
S tou korupcí jsem to asi přehnal,omlouvám se všem, ale za tou právničkou si stojím, a vůbec mi nemusíš oponovat tím,že na úřadě pracuje, již nevím jak dlouho., a za kterého vedení.
 
František Klouček napsal(a) v Pondělí, 18 Únor 2013 11:50
Davide,mně z toho vyplývá:
1)Odstěhuji se na Bradlec,protože vedení obce a zastupitelstvo tam, jsou o desetiletí před námi.
2)Někdo na MU Kosmonosy vzal úplatek.
3)Všichni kdo o této spolupráci jednali s Bradlcem jsou mentálně na nižší úrovni než Bradlečtí.
4)Naše právnička za moc nestojí.
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.