AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Z dění ve městě Téma vybudování třídy ze služebního bytu školky znovu ve hře?

Téma vybudování třídy ze služebního bytu školky znovu ve hře?

Email Tisk PDF

zbrojniceDnes, tedy ve středu 28.srpna se koná letošní páté jednání zastupitelů města. Pozvánka je k dispozici všude, za zmínku stojí fakt, že včera, tedy v úterý, přišly dva nové návrhy. Jeden z nich jsem si musel přečíst dvakrát, než jsem uvěřil, že mě nešálí zrak. Možná jsem hloupý, možná naivní, možná mi chybí informace, ale nerozumím. Nerozumím tomu, jak je možné, aby zastupitelé v červnu zamítli přebudování služebního bytu ve školce na nízkokapacitní třídu, a aby pak v srpnu dostali do podkladů návrh rozpočtového opatření, kde se alokuje 63 tisíc Kč na vypracování prodjektové dokumentace na předělání služebního bytu ve školce na další třídu. Vy tomu rozumíte?

Podívejte se na usnesení ZM z června:

Usnesení k návrhu č. 39/13

 

Zastupitelstvo města Kosmonosy projednalo předložený návrh a

neschvaluje

1. záměr na vybudování třídy ze služebního bytu v Mateřské škole Kosmonosy

2. návrh rozpočtového opatření č .41 na navýšení finančních prostředků na přestavbu třídy

3. návrh rozpočtového opatření č. 42 na navýšení příspěvku na provoz Mateřské školy

Kosmonosy určeného na vybavení nové třídy.

 A teď se podívejte na zmiňovaný návrh na dnešní jednání.

navrh57

Záhadou také je, proč tento návrh přišel až po odeslání pozvánky, když byl radou projednán 8.7., jak se uvádí na kompletním znění návrhu. Proč o tom RM vůbec jednala, když dva týdny předtím to zastupitelé smetli ze stolu? Pamatujete i na titulní článek Kosmonoského zpravodaje?

Více se asi dozvíme až dnes večer, po osmnácté hodině, v hasičské zbrojnici.  Schválně, kterých devět rukou vyletí do vzduchu pro návrh.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
David Odnoha napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 08:51
Dobrý den,
než zpracuji záznam, shrnu včerejší dění k tomuto bodu (asi 20 minut jednání). Původně jsem chtěl hlasovat proti zařazení bodu na jednání (8.7. projednáno v RM a posláno den před jednáním ZM 28.8.), ale nakonec jsem byl příliš zvědavý na vysvětlení, než abych tak učinil. Vysvětlení je dle vedení města prosté - stala se chyba. V červnu, kdy se hlasovalo o rozpočtovém opatření na předělání služebního bytu na malotřídku, mělo být na návrhu k jednání zvlášť vyčleněno rozpočtové opatření na projektovou dokumentaci, která byla předtím zadána, dle vyjádření místostarostky a ing.Šimona, v souladu se zákonem. Tedy výběr ze tří projektových kanceláří a cena do 50 tisíc bez DPH (nemuselo chvalovat ZM). Navýšení ceny pak bylo způsobeno doplněním zadání ze strany města (hygiena, osvětlení). Předkladatelé (vedení města) tedy tyto peníze v červnu nevyčlenili a tím, že zastupitelé kvůli kombinaci vysokých nákladů na pořízení a vybavení třídy s demografickou analýzou na další léta (informace z matriky) v dalších letech rozpočtové opatření na 970 tisíc zařízli, zařízli s tím i peníze, které již byly určené na zaplacení PD. Všichni mluvili o chybě, stalo se, pojďme dál, objednávka zastavena do odsouhlasení tohoto rozp.opatření, důležité je, že lze požádat o dotaci a na to se ten projekt bude hodit. Takže se nejedná o vyhozené peníze, jen procesní chybu. Omluva, díky, odhlasováno. Zdrželi se jen ing. Kadlecová (projektová kancelář jejího manžela zakázku dostala) a Odnoha (protože se mu to pranic nelíbilo).

Pavle, co se toho číslování týče - původní bylo 41 all-in, řekněme, ale bylo vytvořeno nové, aby se vyčlenily jen peníze na PD. A ještě bylo revokováno usnesení o samotném vzniku třídy - bude-li dotace, malotřídka (asi) bude. Ale o tom až jindy (a paní Dagmar - ano, možná malotřída bude i proto, že maminky, jejichž děti chtěli do kosmonoské školky a nedostali se tam, žádají město o příspěvek na soukromé školky v okolí).
Ladislav Horák napsal(a) v Pátek, 30 Srpen 2013 11:44
Cestu tento "zajímavý pokus" o zadání v "časové tísni " nebyl první. Cestu jak další zastavit má v rukou kontrolní výbor. Ač neznaboh modlím se aby tak co nejdříve učinil.
Miroslav Suchý napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 11:54
...a kdyby náhodou počátkem července zrovna nevypsal středočeský kraj dotační titul pro navýšení kapacity mateřských škol i pro obce do 5000 obyvatel, tak by se ale tento projekt nehodil vůbec k ničemu a nebýt toho, že bylo potřeba rozpočtové opatření, nikdo by se o takto zbytečně utracených penězích ani nedozvěděl, rada by odsouhlasila v rámci své kompetence.

Protože v době, kdy se zpracování projektové dokumentace "v časové tísni" zadávalo, o možných dotacích nebylo nic známo.


Jen mě překvapilo, že najednou už nikdo ze zastupitelů nechce demografickou studii, nikdo nechce kontrolu přijímacího řízení do MŠ Kosmonosy a jenom proto, že je vypsána dotace, budeme cosi budovat, abychom třeba za 3 roky zjistili, že není potřeba a možná budeme tvořit projekt na sociální byty ve školce.
 
Petr napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 06:24
Dobrý den, nejsem sice z Kosmonos, ale nechápu, jak pracuje MÚ a třeba vedení MŠ. Copak nikdo dlouhodobě nesleduje počty dětí, porodnost atd? Nebylo možné situaci řešit s předstihem?
A k těm pravidlům pro přijímání, máte je nějak divně nebo vůbec nastavena.
No ono vám toho v Kosmonosech zahnívá víc, že?
Pavel Janeček napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 06:00
Ahoj Davide, k naší včerejší komunikaci jen malý dovětek. Až nyní jsem si všiml, že RM schválila dne 8.7.2013 rozpočtové opatření číslo 41, ale nyní je předkládáno rozpočtové opatření číslo 57 - přiznám se, že teď to nechápu už vůbec a v němém úžasu budu sledovat co se dělo/nedělo dál.

Dagmar, tohle není o dětech. Tohle je o principech, když přeci zastupitelstvo něco zamítlo, tak rada města nemůže určitou část dodatečně schválit. Rada dokonce ani neschválila vybudování třídy, rada jen schválila, že zaplatí projekt?

K dětem. Ano, situace je absurdní, do Kosmonosy se před zápisem do školky přihlásí 100 nových dětí, aby vyšoupli kosmonoské a ty rodiny se tím ještě chlubí. Opatření je jasné. Nastavit nová pravidla pro přijímání dětí do školky. Osobně jsem proto, aby do školky byla přednostně přijímaná děcka s trvalým pobytem delším než rok, nevěřím, že by si rodiče přehlásili dítě na celý rok, dále bych si myslel, že s klidem můžeme stanovit podmínku, že dítě musí být "kosmonoské" ještě v době nástupu do školky, nikoliv jen v době zápisu. Ono totiž toto přehlašování dětí k nám kvůli školce není jen o tom, že kosmonoské děti pak nemají šanci, ale je také o penězích - kolik takový rodič pokryje nákladů, pokud on nebydlí v Kosmonosích? Kolik z jeho daní jde do naší pokladny? Nic a kolik nás stojí jeho dítě ve školce? Vemte historické náklady na školku a vydělte počtem dětí, to číslo je veliké... já s tím číslem souhlasím, ale nesouhlasím s "vyčůraností" některých, kteří nechápou, že to platí reální kosmonosáci a oni proto mají mít přednost!!
Dagmar napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 09:03
Dobrý den, pane Janečku. Děkuji za diskuzi. Samozřejmě , že mě jako bývalé vyzvedávačce dětí ze školky bouchly saze. Nejsmutnější je, že samy učitelky boleslavským matkám radí, ať si zde děti účelově přihlašují. Je fajn, a děkuji, že jste tomuto problému věnoval čas a konečně se vše pojmenovalo a vyšlo najevo, jak se u nás ve městě hospodaří. Všichni platíme daně a nikdo neohlídá, jak se s nimi nakládá a kudy nám utíkají peníze pryč. Nejsmutnější je, že jen málo lidí toto ví, vnímá a zajímá se o to. Jen semtam zanadáváme na černou díru Šmak, SK Kosmonosy, rychlá rota atd.
Není tady občanská společnost, přirozený odliv lidí za prací - Kosmonosy jsou jen noclehárna.
Teď hlavně jak zajistit, aby si tuto diskuzi přečetlo aspoň 2 000 lidiček. Mívám nereálná přání. Very Happy
 
Dagmar napsal(a) v Čtvrtek, 29 Srpen 2013 01:36
Pánové, sice spolu s vámi žasnu nad dalším veletočem našich zastupitelů, ale je to jednoduché a prosté. Zoufalé, otrávené a naštvané kosmonoské matky / i samoživitelky / umístily své děti do školek v Mladé Boleslavi a jinde. Nu a potom náš logicky a vstřícně uvažující vládnoucí aparát svého rodného města požádaly o příspěvek.
Tudíž se přece jenom vybuduje další třída ve školce. Přijde to laciněji a zastupitelé budou hvězdy, jak vyšli rodinám vstříc.
Tak se to pánové musí dělat - však také jdeme příští rok k volbám. A boleslavské děti mohou v naší školce fungovat dál, a další matky které jsou doma s miminkem se přeci nebudou starat doma o své starší dítě. Vždyť Kosmonosáci jsou takoví spravedliví lidumilové.
Hmmm, jsem hnusná, nepřející a nechápající. Sedám na koště a letím.
Miroslav Suchý napsal(a) v Středa, 28 Srpen 2013 12:07
Také nerozumím tomu, proč dva týdny po zamítnutí projektu zastupitelstvem Rada odhlasuje vypracování projektové dokumentace a jsem zvědav, kdo tyto náklady zaplatí, pokud zastupitelstvo dnes rozpočtové opatření neschválí. Jsem zvědav na dnešní zdůvodnění.

Stále znovu a znovu se dostávají na jednání ZM body "na poslední chvíli". V červnu to byla žádost SK o peníze - nedostala se jako řádný bod na pozvánku odesílanou v druhé polovině června, přestože žádost SK řešil starosta, VŠKS a Rada města již v dubnu, respektive v květnu. Nyní se bod projednávaný na Radě dne 8.7.2013 řeší jako "záležitost po odeslání pozvánky" vydané 21.8.2013.
Znovu musím zopakovat: nedivím se, že je na radnici odpor ke zveřejňování záznamů z jednání zastupitelstva, když panuje obava i z pouhého řádného zveřejnění kompletního programu jednání.

A poslední připomínka: sice by to na výsledku hlasování Rady města nic nezměnilo, ale považoval bych v tomto případě za slušné (ne-li snad přímo ze zákona povinné), kdyby se paní Křížková v tomto bodě zdržela hlasování. Jak ostatně sama deklarovala v době, kdy se nechala zvolit do Rady města.
David Odnoha napsal(a) v Středa, 28 Srpen 2013 08:49
Dva týdny po usnesení ZM, které odmítlo vybudování třídy ve školce namísto služebního bytu, přijala Rada města Kosmonosy toto usnesení.

Zápis a usnesení z jednání RM č. 25/13 dne 08. 07. 2013.

Přítomni: Miroslav Vaněk, Mgr. Markéta Pekařová, Bc. Jana Křížková, Ing. Jiří Müller
Tajemník: Mgr. Miloš Podlipný
Omluven: Ing. Jitka Kadlecová

7) Návrh č. 242/13 - MŠ rozšíření prostor přestavbou bytu

Usnesení: Rada města souhlasí se zpracováním PD na vybudování třídy ze služebního bytu v MŠ Kosmonosy a doporučuje ZM schválit návrh rozpočtového opatření č. 41.
Pro: 4

Vznáší se nad tím hejno dalších otazníků.
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.