AKTUALITY - REPORTÁŽE - POZVÁNKY
NÁZORY - KOMENTÁŘE - DISKUZE

Email info@nasekosmonosy.cz
Telefon 725 244 482
Facebook Naše Kosmonosy Naše Kosmonosy
 

Naše Kosmonosy

  • Zvětšit písmo
  • Původní velikost písma
  • Zmenšit písmo
Home Z dění ve městě Stručně z jednání zastupitelstva dne 26.září 2013

Stručně z jednání zastupitelstva dne 26.září 2013

Email Tisk PDF

zbrojniceZ jednání byla omluvena místostarostka Mgr.Pekařová a zastupitel RNDr.Petříček. Bez omluvy chyběl zastupitel Kurka. Jednání začalo v 18:00, po nezbytných úvodních procedurách přišly na řadu odpovědi na interpelace z jednání v srpnu, hned poté interpelace nové. Odpovědi na minulé interpelace (interpelovali PharmDr.Masarčík a ing.Müller) mám jen v audio podobě, jelikož zabraly skoro 40 minut (čtení tajmeníka Mgr.Podlipného a reakce PharmDr.Masarčíka), uvidíme, co se podaří přepsat do podoby ke čtení a kdy.

Zastupitelé projednali 7 návrhů, ten sedmý - společná zpráva stavební komise a finančního výboru - byl zařazen na poslední chvíli, a jeho zařazení na program nebylo zcela hladké. Stejně tak jeho projednání. Co tedy zastupitelé schválili či neschválili?

 

- schválili nepeněžitý vklad města (vodovodbá řad) do zákl.kapitálu VaK s tím, že tímto vkladem bude upsáno 900 ks akcií na jméno, o jmenovité hodnotě 1 000 Kč

- schválili doplnění kontrolního výboru o ing.Marcelu Krčmovou

- neschválili návrh kontrolního výboru na porovnání nastavených kritérií pro zápis do MŠ a ZŠ Kosmonosy s reálným stavem po ukončení přijímacího řízení (pro byli pouze zastupitelé Macoun, Rybín a Odnoha)

- pověřili kontrolní výbor prověřením průběhu výběrového řízení na zhotovení projektové dokumentace na přebudování služebního bytu v MŠ Kosmonosy na nízkokapacitní třídu

- pověřili kontrolní výbor prověřením průběhu výběrového řízení na nákup traktoru na sekání trávy do majetku města

- na základě interpelací PharmDr. E.Masarčíka pověřili kontrolní výbor přezkoumáním důvodů a postupu při přidělení tajemníkovi MÚ Kosmonosy a prověřením výběrového řízení na provozování plakátovacích ploch ve městě

- vzali na vědomí zprávu ze společného jednání stavební komise a finančního výboru a uložili radě města projednat jednotlivé body a předložit návrhy do programu příštího jednání. Společným jmenovatelem těchto osmi návrhů bylo zejména zabránění dalšího chátrání majetku města. Těchto osm bodů naleznete na konci článku, k diskuzi se ještě vrátíme.

Na závěr jednání starosta informoval o návštěvě vlastníků pozemku pod Loretou ve Vídni (ve věci vybudování sociálního zařízení), poté se diskutovalo o možnosti uzavřít Hradišťskou ulici pro lamiony, a o stavu soudního sporu mezi Městem a bývalými strážníky. K těmto bodům se zde již brzy dozvíte více. Jednání bylo ukončeno v 19:46 hod.

°°°

Navržené body ze společného jednání stavební komise a finančního výboru (návrh č.64/13):

a) Vypsat VŘ na dodavatele investice „Oprava severního, západní a východního průčelí zámku“ a to nejpozději do konce tohoto roku

b)  Vypsat VŘ na dodavatele investice „ Zdi podél jižního průčelí “ a to nejpozději do 31.10.2013;

c)  Vypsat architektonickou soutěž na Náměstí resp. prostor historického jádra města. Architektonická soutěž musí být vypsána dle stanov České komory architektů. Vyčlenit pro tento účel v rozpočtu částku 200000-300000 Kč (dle dalších jednání s ČKA a rozsahu řešeného území, SK doporučuje území dramaticky nezvětšovat a řešit jen prostor Náměstí a Steckerovi ulice) nejpozději do 30.11.2013.

d)  Výnos z „loterií“ převést na realizaci opravy střechy a vsakování vody do objektu „Sportovního klubu“;

e) Ukládá starostovi města povinnost do 30.10.2013  najmout stavebního technika – rozpočtáře tzv. na dohodu, který projde objekty ve vlastnictví města a připraví předběžné položkové rozpočty pro jednotlivé opravy, údržby a rekonstrukce. f)  Ukládá starostovi a vedení města povinnost prostudovat stav objektu č.p. 10, zejména z hlediska hygieny a navrhnout do konce roku další postupy u tohoto objektu, zprávu předložit  písemně zastupitelstvu do 20.11.2013

g) Uložit starostovi a vedení města,  najmout  nezávislého  revizního technika, který podrobně prozkoumá stav elektroinstalace v areálu mateřské školky („kabel po kabelu“). Zastavit veškeré investice v areálu mateřské školky, které navazují na případnou rekonstrukci elektroinstalace. Výstup předložit písemně  nejpozději do 20.11.2013. 

h)  Schvaluje rozpočtové opatření kterým uvolňuje z rozpočtu města částku 200 000 CZK pro potřeby architektonické soutěže na řešení středu města.

Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přidejte svůj komentář

Very HappySmileWinkSadSurprisedShockedConfusedCoolLaughingMadRazzEmbarrassedCrying or Very SadEvil or Very MadTwisted EvilRolling EyesExclamationQuestionIdeaArrowNeutralMr. GreenGeekUber Geek
Vaše jméno:
Komentář (zde můžete používat HTML tagy):
  Ověřovací kód. Pouze písmena bez mezer.
Ověřovací kód:
Bizon napsal(a) v Úterý, 15 Říjen 2013 18:12
Již někdy dříve jsem napsal, že v tomto městě nikoho cizí názory nezajímají, nikdo nebo jen málo občanů uvažuje nad cizími názory. Přitom se na neoficiálním kosmonoském internetu objevila spousta zajímavých informací a podnětných názorů. Jsem rád, že se rozjely diskuze ke dvěma článkům na tomto webu. Doc. Horák zkrotil emoce a přispěl zajímavými informacemi, třeba o tom, že část zastupitelů chtěla řešit situaci na správním odboru. Takže není to tak špatné se zastupiteli, jak jsem se domníval. Ing. Šimon si do určité míry za svou situaci může také sám. Omlouvám se, pokud se mýlím. Není běžným zaměstnancem, ale vedoucím pracovníkem. A s tím se obvykle nedá tak orat, jak se na kosmonoském internetu píše.

Pokud situaci ponechá v takovém stavu jako doposud, ponese na tom svůj podíl viny. Domnívám se, že ví, jak by se to dalo řešit.

A nyní ke dvěma lidem, kteří ví o řízení víc, než je v Kosmonosech zvykem. Po léta se tady marně snaží pánové Odnoha a Suchý prosadit formy řízení odpovídající aspoň trochu dnešní době a soudobým poznatkům o řízení. V knihovně mám někde knihu předsedy Agrokombinátu Slušovice doc. Ing. Fr. Čuby, CSc. a Ing. Emila Divily, DrSc. o řízení a organizaci Agrokombinátu Slušovice. Možná budu mít i nyní tentýž pocit jako v r. 1989, kdy jsem si tu knihu koupil. Pocit, že čtu o řízení české firmy mimozemšťany.

Dr. Petříčku, i když je Frankenstein od rána do večera zmítán emocemi, u mne emoce nepardonuje, vyžaduje pracovitost, obětavost a ochotu být mu stále k dispozici.
Bizon z žírných pastvin severokosmonoských napsal(a) v Úterý, 15 Říjen 2013 10:09
Protože je to nad moje duševní možnosti, požádal jsem, dr. Petříčku, o pomoc svého vzdělaného a sečtělého psa Frankensteina. Ten navrhl metodu, jak snadno vyvrátit Vaše tvrzení : požádat Vás o doložení Vaší informace. Doporučuje místo kontraproduktivního používání emocí ve sporech věnovat se nezávazné komunikaci s kapry a candáty a tykat rozjíveným štikám.

Pokud jde o Kalvacha, zatím jsem si knihu nekoupil. Ale i to málo, co jsem doposud spatřil, mě ohromilo. Tedy chápání a použití barev tohoto Mistra expresivních obrazových básní.
Petříček napsal(a) v Úterý, 15 Říjen 2013 10:43
Milý Bizone, nojo, to byly časy: Plavu si ani nevím jak....! Že by taky pamětník? Ještě dotaz: Váš Frankenstein neprojevuje emoce? Václav Kosmonoský
 
Bizon baskervillský z vůle boží i svojí anonym napsal(a) v Neděle, 13 Říjen 2013 13:20
Doc. Horáku, jste lékař, ovládejte své emoce. Pokuste se vyvrátit, co napsali oba anonymové, kteří Vám leží v žaludku. Zatím jen odvádíte pozornost od toho, co napsali. Tím neříkám, že mají pravdu, protože nevím, kde pravda, ta mrcha, v tomto případě leží.
Petříček napsal(a) v Úterý, 15 Říjen 2013 08:56
... pardon: zloděj
Petříček napsal(a) v Úterý, 15 Říjen 2013 08:55
Tak dobře: "Bizone Baskerwillský, jste zloděk a podvodník"! A teď se to prosím pokuste vyvrátit a nebo mě žalujte! Zdraví Václav Kosmonoský
 
Horák napsal(a) v Neděle, 13 Říjen 2013 10:48
Pane Odnoho!
Myslím si že toto jsou poměrně seriozní stránky. Buďte tak laskav, smažte ten hnus co vyplodil anonym jménem Josef II a i ten další příspěvek. To co jsme spolu s stavební komisí vytvořili má být podnět pro diskuzi na témata: a) jak účelně vynakládat prostředky města . b) jak zastavit chátrání objektů ve vlastnictví města . c) příprava dlouhodobého výhledu o podobě městského centra.
Velice děkuji
doc Horák
dagmar napsal(a) v Sobota, 12 Říjen 2013 14:32
Psát anonymy je sice zbabělé, omluvou může být obava z následků pokud pánové starosta a tajemník zjistí moji identitu. Stručné shrnutí. Pan Vaněk zná pana Frydricha z doby kdy oba působili v tělovýchově. Prvý jako okresní předseda , druhý jako správce zařízení v Ouči. Pan Frydrich musel odejít, příčinou byla dvojí fakturace a vystavování faktur na práce a nákupy které nebyly nikdy provedeny. Můžeme se jen domnívat, že od té doby trvá jejich nehynoucí přátelství. Pan Frydrich posléze vyhrál „výběrové řízení „ na vedoucího naší městské „rychlé roty“. Vítězství bylo jasné, nikdo jiný včetně ing. Millera , otce této myšlenky o výběrovém řízení nevěděl.
Potom už to šlo ráz naráz. Systém byl jen oběma kamarády zdokonalen. Není nad pracovitějšího člověka . Kromě své funkce v rychlé rotě dokázal pan Frydrich pracovat dalších deset i více hodin denně. Systém byl jen zdokonalen. Práce již nebyly placeny dvakrát ale třikrát. Pan Frydrich prakticky ve škole pracoval za svoji „ těžce nemocnou ženu“.Fakticky sice práce které fakturoval odváděly uklízečky, ale to nevadí. To je ta prvá platba, podruhé byly fakturovány panem Frydrichem, ten byl v té samé době placen městem za něco jiného. To je ta třetí platba . Protože se nikdo z nás pod něco takového nechtěl podepsat, řídil celou akci a faktury podepisoval pan tajemník.
Josef II napsal(a) v Pátek, 11 Říjen 2013 11:59
Zlodějíčci na radnici. Díl první- čeho se bojí starosta a za co bojuje ing Kadelcová.
Pokud jste jako já sledovali poslední komedii, tedy jednání zastupitelů mohli jste si všimnout jedné věci.
Náš pan starosta se úporně bránil zařadit na program interpeleci pánů Mullera a Horáka. Myslím že má dva důvody. Prvý všechny návrhy schválené zastupiteli , nejsou z jeho hlavy. A jak známo jeho tupý mozek nevymyslí nic. Druhý je pro něj životně důležitý. Zastupitelé odhlasovali povinost zveřejňovat na internetu všechny uzavřené smlouvy.Takže na řadu jeho kšeftů by bylo vidět. Přijďte na příští zastupitelstvo. Uvidíme jak se náš zlodějíček bude kroutit a jaké kličky vymyslí naši tři právníci aby zdůvodnili proč to nejde.
Zábavné bylo i desetiminutové vystoupení ing Kadelcové na téma- město nepotřebuje žádnou soutěž na téma řešení jeho středu. Hlavní argument byl, budou to vyhozené peníze. Škoda že tato provařená alkoholička zapoměla , že si přihrála zakázku na nesmyslný projekt nové třídy ve školce. Další malá domů je zakázka na územní plán, kterou opět dostala její firma . Obě jaksi v časové tísni, bez soutěže. Byla to přece malá domů pro ní s výpalným pro starostu . To přece vyhozené peníze nejsou.
Püffke napsal(a) v Pátek, 11 Říjen 2013 14:13
Achjo, ty jsi ubožák Pepo! Vůbec ti nezávidím...
Püffke napsal(a) v Pátek, 11 Říjen 2013 14:13
Achjo, ty jsi ubožák Pepo! Vůbec ti nezávidím...
 
 
 

TOPlist

ArchívTato webová stránka používá cookies. Používáním této stránky souhlasíte s jejich využitím. Chcete-li zjistit více informací o cookies a jak s nimi pracovat, použijte tento odkaz.

Používáním této stránky souhlasíte s využitím cookies pro zajištění funkce nástroje Google AdSense.